RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Elf chłodu

Osobowość: Mimo iż zamieszkują tereny nie zamieszkałe są bardziej przyjazne w stosunku do innych ras niż ich kuzyni szare, wysokie i dzikie elfy. Jest to po części spowodowane rzadkością gości w ich osiedlach. Nie będą jednak szukały kontaktu z innymi rasami jeżeli nie będzie specjalnej potrzeby.

Wygląd: Elfy chłodu są dość podobne do swych kuzynów. Są jednak trochę niższe i nieco mniej szczupłe, co jednak nie pozbawia ich gracji charakterystycznej dla wszystkich elfów. Jak inne elfy ich skóra nie jest pokryta włosami za wyjątkiem głowy. Skóra przybiera barwy blado-białe, czasami tylko ma odcienie niebieskie. Dorosłość osiąga w wieku 85 lat i może żyć do 650 lat.

Charakter: Praktycznie nigdy nie są złe ani chaotyczne. Są silnie powiązani z naturą i równowagą, a ich charakter będzie po części neutralny. Pomogą każdemu zagubionemu podróżnikowi, zapewnią ochronę przeciwko potworom gór.

Występowanie: Elfy chłodu żyją w zaśnieżonych partiach gór. Wznoszą tam usytuowane na zboczach ogromne i majestatyczne pałace. W przeciętnym pałacu można spotkać od 500 do 1000 elfów. Zlokalizowanie pałacu jednak nie jest łatwe, gdyż wtapiają się w śnieżne tło, po części za sprawą elfiej magii.

Religia: Wyznają praktycznie jedynie Corellonem Larethianem. Ehlonne wyznają bardzo rzadko, a to ze względu braku lasów w pobliżu pałaców.

Języki: Elfy chłodu znają elfi jak ich kuzyni, lecz mają dość dziwną intonację i nie stosują kilku zasad gramatycznych, po czym inne elfy od razu ich poznają.

Imiona: Przy narodzinach elf otrzymuje imię dziecięce. Gdy staje się dorosły wybiera sobie prawdziwe imię.

Przygody: Czasami elfy opuszczają pałace by poszukiwać przygód pośród gór. Mogą również przenieść się do osiedli innych ras by założyć szkoły lub gildie. Najczęściej podróżujący elf chłodu zna się na magii i szermierce, rzadziej na kapłaństwie. Elf chłodu, który nie otrzymał odpowiednie wykształcenia zazwyczaj staje się barbarzyńcą.

Zdolności klasowe:


Autor: Ian Snyder

Tłumaczenie i modyfikacje: Piotr Maliński

RkBlog

Rasy, klasy, potwory i przedmioty, 14 July 2008, Piotr Maliński

Comment article