Instalacja programów do modowania

Instalacja Gier i backupy!

- Instaluj gry do katalogów o prostej nazwie, jednowyrazowej, nie zawierającej znaków specjalnych jak '
- Ułatwi ci to życie... głównie przy WeiDu.
- Ja gry mam w katalogu inf. BG 2 jest w katalogu bg2 itd.
- Backup: skopiuj zawartość katalogu override oraz dialog.tlk, Fdialog.tlk oraz chitin.key. W przypadku zwalenia gry lub całkowitego odinstalowania moda kasujesz plik override w grze i wrzucasz cały Backup.

Instalacja NearInfinity

NearInfinity będzie często używany przy szukaniu, eksportowaniu oraz edytowaniu plików gry. Szczególnie przy NPC oraz przy modowaniu IWD II. Opis programu i instalacja znajdziesz w artykule poświęconym NI w "Podstawach".

Infinity Engine Editor Pro - IEEP

Ten program posłuży nam do edycji przedmiotów i czarów. Instalacja:
- VB6pkg i IEEP dostępne na www.teambg.net

WinBiff

Program ten służy do masowej ekstrakcji biffów, może się przydać. Instalacja prosta - ściągnąć i zainstalować. Download w Bibliotece

KitEditor

Download w Bibliotece. ¦ciągamy Kit Editora (radzę starszą wersję, gdyż nowsza nie obsługuje starszych plików!). Instalujemy, wrzucamy pliki spolszczenia. Następnie za pomocą WinBiff lub IE, NI wywalamy do Override następujące pliki nie zastępując istniejących!: ABCLASRQ.2DA, ABCLSMOD.2DA, ABDCDSRQ.2DA, ABDCSCRQ.2DA, ALIGNMNT.2DA, CLASWEAP.2DA, DUALCLAS.2DA, KITLIST.2DA, WEAPPROF.2DA, Pliki ToB (jeżeli zainstalowany): LUABBR.2DA, Wszystkie pliki LU***.2DA, np. LUMA0.2DA, 25STWEAP.2DA. Pliki te są w DEFAULT.BIF (25DEFLT.BIF dla ToB). Po ich wyeksportowaniu uruchamiamy KitEditora i podajemy mu ścieżkę do BG II. Może nie chodzić pod WindowsXP... sprawdź różne wersje KitEditora!

WeiDu

Nie wymaga instalacji, a przyda się do poszukiwań plików, tworzenia instalatorów modów, tworzenia NPC i podklas. Wystarczy wrzucić plik WeiDu.exe do katalogu z grą. Szczegóły w artykule "Podstawy WeiDu". Download www.weidu.org
RkBlog

Modowanie Silnika Infinity, 14 July 2008, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact