Nie ma to jak brak dokumentacji... ale działa

Dzisiaj zabrałem się za SIP - narzędzie do budowania pythonowego API z kodu C/C++ używanego przez PyQt4. Na starcie można odrzucić SIPa dla kodu nie związanego z Qt4, gdyż nie ma sensu stosowania tak dość złożonego narzędzia mając alternatywę w postaci Boost-Python.

Dokumentacja na stronie riverbank istnieje, ale dotyczy Qt3, a same przykłady są wirtualne - dano tylko część kodu i nie można z nich wycisnąć działających modułów Pythona. Obecnie twórca SIP/PyQt4 wszystkie problemy rozwiązuje odpowiedzią "popatrz na źródła Python-QScintilla", co jest jak uczenie się API Qt przeglądając kdelibs - "jakiś kod jest i nawet działa".

Edycja: nawet działa, czas to opisać :)

Googlając z dwie godziny i kombinując udało mi się nawet skonfigurować i skompilować moduł dla QtermWidget z qt-apps.org, ale jeszcze nie działa (albo trzeba go jakoś dziwnie użyć) ;) Jeżeli nie uda się tego załatwić trzeba będzie pomyśleć o alternatywach - Qt C++, albo i PyGTK+/GNOME. Qt jest wyczesaną biblioteką, ale C++ nie jest dżezi jak Python :D PyGTK+ nie jest złe, do tego w Pythonie mam dostęp do VTE (widżet terminala) i do WebKita też się znajdzie. Do tego GNOME jest bardzo przyjazne, ma duże pythonowe API, jak i możliwość tworzenia pythonowych wtyczek do gedit, epiphany i połowy pozostałych aplikacji ;) wxPythona, Tk_intera i inne małe projekty odrzucam.

Zastanawiam się też czy gtkmozembed pociągnąłby Firebuga ;) Gdyby tak, to PyGTK+ dostałoby dużego plusa dla mojego małego projektu...

RkBlog

Interfejsy Graficzne, 2 November 2008, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact