RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Opis i przegląd możliwości Concrete5 CMS

Concrete5 jest dość nowym CMSem wykorzystującym bazę danych MySQL i napisanym w PHP. Skrypt ten pozwala w prosty sposób tworzyć niezbyt skomplikowane strony (blogi i "coś więcej niż blogi", strony firmowe, domowe, nieduże strony informacyjne i temu podobne). Concrete5 jest dostępne jako wolne oprogramowanie i można korzystać z niego bez opłat.

Instalacja

Zarządzanie treścią

Gdy jesteśmy zalogowaniu na górze strony pojawi się pasek narzędziowy z kilkoma opcjami: Edycja strony przedstawiona została w tym klipie wideo:

Dodatki - wtyczki i skórki

Dodatkowe skórki i wtyczki można pobierać bezpośrednio przez Dashboard CMSa. Dodatkowo musimy posiadać konto na marketplace. Jeżeli występują problemy z automatyczną instalacją poprzez Dashboard możemy pobrać pakiet z Marketplace i rozpakować go do katalogu packages. Pojawi się wtedy w Dashboard jako dostępny do instalacji. Poniżej Concrete5 z nową skórką i wtyczką wyświetlającą ostatnie wiadomości z podanego konta Twittera.
concrete4

Wielojęzyczny interfejs

Concrete5 obsługuje tłumaczenia swojego interfejsu (dostępne na sourceforge), lecz obecnie nie ma dostępnego polskiego tłumaczenia.
RkBlog

CMS i E-Commerce, 7 March 2010, Piotr Maliński

Comment article