Przegląd systemów CMS część 3

CushyCMS

CushyCMS to prosty zdalny CMS - który w łatwy i przyjemny sposób umożliwia edycję statycznych stron internetowych (HTML,CSS,JS) poprzez konto FTP. Dodając elementom szablonu klasę "cushycms" oznaczamy je jako edytowalne - co można robić na stronie CMSa. Zaletą jest także możliwość tworzenia kont dla osób edytujących zawartość strony i nadawania im określonych stron jakie mogą edytować. System jest prosty, lecz świetnie sprawdza sie przy prostych stronach firmowych, czy domowych.

PageLime

PageLime to bardziej rozbudowany zdalnych CMS od Cushy. Elementy do edycji również oznaczamy za pomocą klasy - cms-editable, lecz edycja odbywa się poprzez żywy podgląd strony. Dodatkowo PageLime posiada rozbudowane opcje jeżeli chodzi o zarządzanie i edycję grafik, czy szablonów. Ten CMS sprawdzi się zarówno na prostych stronach, jak i nieco większych "blogach", stronach z dokumentacją itd.

Concrete5

Concrete5 to system CMS charakteryzujący się opcją edycji treści bezpośrednio na danej stronie. Wchodząc w tryb edycji wszystkie edytowalne elementy na danej stronie zostają podświetlone i można je edytować za pomocą odpowiednich formularzy pojawiających się w wyskakujących okienkach. Skrypt posiada rozbudowaną obsługę typów treści. Możemy wstawiać dane tekstowe, a także grafiki, czy klipy wideo posiadające własny tym i co z tym związane własne "formularze" do wstawiania i edytowania zawartości.

ExpressionEngine

ExpressionEngine to profesjonalna i potężna platforma do zarządzania wieloma blogami (lub pojedynczym blogiem). Posiada komercyjne wsparcie i komercyjną wersję, jak i darmową, otwartą wersję "społecznościową". Lista możliwości platformy jest naprawdę duża i można zainteresować się tym rozwiązaniem, gdy chcemy uruchomić duży serwis z licznymi blogami/stronami o oddzielnej zawartości.

RkBlog

CMS i E-Commerce, 21 October 2009

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact