RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Port w Orgrodzie

WYBRZEŻE

Jeśli posiadasz wędkę to możesz łowić ryby.

DOM RYBAKA

Możesz zatrudnić się jako rybak. Będziesz co turę dostawał dodatkowe talary. Możesz zrobić sam, jeśli masz 1 poziom sprawności pracy jako rybak.

Rybak może za cenę 345 ta wypatroszyć wieloryba i uzyskać z niego kilka przydatnych surowców - tran i spermacet.

268.gif beczka śledzi

243.gif wędka

REDA PORTU

Możesz wynająć tutaj miejsce na statku i popłynąć.

Prędkość zależna jest od Twojego poziomu i od ceny podróży. Im szybsza podróż tym droższa. Dodatkowo kupiec ma tańszą podróż od pozostałych. Możesz też skorzystać z własnego statku. Czas podróży jest wówczas o połowę krótszy a koszt mniejszy 10 razy

OBERŻA

Jeśli chcesz regenerować się 3 razy szybciej to możesz wynająć pokój w tawernie na sen. Koszt to 7 ta. Możesz tutaj również porozmawiać z karczmami w innych miejscach:)

ŁAŹNIE

Ale jesteś brudas, powinieneś się koniecznie wykąpać. Za jedną turę kąpieli w łaźni zyskujesz 2 tury życia (niektórzy mówią że nawet 4). Cena wejścia do łaźni 1 ta. Cena zależna jest od Twojego poziomu.

MAGAZYNY

Możesz w magazynach przechować X swoich przedmiotów. Zostawienie przedmiotu w magazynie to koszt Y ta Lista przedmiotów w tym magazynie Jeśli chcesz umieścić jakiś ze swoich przedmiotów w magazynie to przejdź do schowka . Ilość i cena jest zależna od Twojego poziomu.

RZEMIEŚLNIK

Możesz zatrudnić się jako czeladnik. Będziesz co turę dostawał dodatkowe talary. Aby być przyjętym musisz mieć sprawny młotek, dostarczyć 5 stali oraz mieć 2 poziom sprawności pracy jako parobek.

Możesz zrobić sam, jeśli masz sprawny młotek i minimum 2 poziom sprawności pracy jako czeladnik rzemieślnika.

120.gif młotek

108.gif siekierka

211.gif motyka

248.gif łopata

107.gif kilof

315.gif dymiarka

330.gif igła

NOWOGRODZIANIN

Organizowane są tutaj ekspedycje kupieckie. Jeśli chcesz możesz zainwestować w jednej z nich. Może to być bardzo opłacalne ale też można wszystko stracić Wycofanie talarów wiąże się z utratą 20% odbieranej kwoty. talary można wycofać tylko z nie rozpoczętej wyprawy.

RkBlog

Krainy, 21 July 2009, Piotr Maliński

Comment article