RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Praca dla początkujących

Duże pieniądze możemy zdobyć prowadząc dochodową produkcję i czasami mając szczęście na obszarach o dobrych zdarzeniach losowych. Jednakże pewne źródło gotówki zapewnia tylko produkcja. Wybierając zawód musimy wziąć pod uwagę dostęp surowców. Będąc tkaczem niewiele naprodukujemy, jeżeli nie będziemy ogrodnikiem. Kupowanie lnu na bazarze nie jest opłacalne. Poniżej przegląd zawodów, jakimi mogą zainteresować się początkujący:

Albion i Dorostar

Możemy pracować jako parobek lub jako myśliwy. To drugie wymaga łuku myśliwego, który powinien być na targu po niskiej cenie. Myśliwy: Po wprowadzeniu piór i odchodów spadła ilość skór, przez co producenci alkoholi zaczęli odczuwać brak wody. Łowca może wyrabiać skóry garbowane, które cieszą się mniejszym popytem niż same skóry (i bukłaki). Parę talarów zarobimy na rogach, które możemy nawet kupować na targu za 2 talary. Myśliwy to zawód aby pracować, chociaż wymagany jest do zostania np. alchemikiem na wyspie amazonek. Myśliwy spełnia swoje zadania jedynie w planach długofalowych. Parobek: możemy pracować w Dorostar-wioska, wada to 3 mo na przejście z/do Albionu. Kowal wymaga 20 żelaza i młotka, gorzelnik 20 chmielu i kadzi glinianej, stolarz 20 dębowych drągów i siekierkę - co przy schowku 20 początkującego stanowi duży problem. Rozwiązać go możemy bunkrując część/większość surowca na targu wystawiając go po nierealnie wysokiej cenie, ale nie zawsze jest to możliwe. Problemy z węglem i częściowo żelazem przekreślają kowala. Stolarz wygląda najlepiej, jako że deski i beczki są poszukiwane. Drągi można ścinać w lesie.

Orgrod

Kamieniarz, a także ogrodnik i dalej tkacz mają zapewnione lokalne surowce. Rybak umożliwia produkcję beczek śledzi, a także wędek, za pomocą których możemy łowić medaliony z półksiężycem (islamiści to uwielbiają). Hutnik wymaga piasku i w tym zawodzie możemy liczyć jedynie na zlecenia, przynajmniej na "początku". Kamieniarz wymaga jednak dużych ilości kamieni, a ogrodnik do czeladnikowania wymaga 10 wody - po rozpoczęciu pracy nie dostaniemy bukłaków.

KurKor

Dobry zawód to szewc, buty są w cenie, ale wymagają skóry garbowanej, stali czy płótna. Klapki możemy produkować z lokalnych surowców. Przeszkadzać może gliniana tabliczka, która zużywa się przy przejściu na step.

Zigura

Ogrodnik wytwarzający winogrona, oraz ziarno na paszę to podstawa. Do tego kluczowy dla gospodarki AA - destylarz. Garncarz też będzie przydatny.
RkBlog

Encyklopedia Albionu, 14 July 2008, Piotr Maliński

Comment article