Szukanie i eksportowanie plików

Infinity Explorer

Jest to najprostszy program do szukania i eksportowania potrzebnych nam plików. Wypakowujemy go w dowolne miejsce i uruchamiamy. Program zapyta się o ścieżkę do katalogu z grą (BG I, BG II itp.)
213
Następnie załaduje zasoby gry co może trochę potrwać. Pojawi się menu w którym możemy wybrać interesujące nas typy plików
214
- Areas to mapy plansz 1:1 jedna plansza zapisana jako BMP zajmuje ok 50 MB :), 3 MB w przypadku JPG średniej jakości
- BAM - grafiki animacji, ikonek przedmiotów itp., MOS - grafiki miniaturek plansz itp, BMP - grafiki portretów itp.
- Reszta jest dość oczywista, Itemst - przedmioty, 2DA - pliki zasad, Spells - czary itd.
Eksportowanie pliku
- P-Kliknij na wybranym pliku. Pojawią się 2 opcje - Save i Export, chciarz dostępność do nich będzie zależała od pliku. Pliki grafik Eksportujemy do np. gifa. Pliki przedmiotów czy czarów "zapisujemy" (Save) jako pliki, pamiętając o rozszerzeniu itm, czy spl w przypadku czarów.

NearInfinity

Jest to lepiej zorganizowany program, łatwiej szuakać i poprawnie eksportują się pliki (z zachowaniem rozszerzeń). Za pierwszym uruchomieniem program poprosi o ścieżkę do pliku chitin.key gry. Po wskazaniu program uruchomi się do końca. Menu mamy podobne:
214
Klikamy na wybrany folder (np ITM - przedmioty). Wyświetli się lista plików itm. Klikając na wybrany wyświetlimy jego szczegóły, P-klikając będziemy mogli go wyeksportować
215
Export wyeksportuje plik w podane przez nas miejsce.
- Szukanie - W NI możemy łatwo odnaleźć dany przedmiot, czar, sklep, czy potwora:
216
Przykładowo zaznaczmy ITM - przedmioty i wpiszmy "mag". Teraz nastąpi przeszukiwanie :). Uwaga - tylko za pierwszym przeszukiwaniem w danym typie plików będzie trwało to tak długo. Uwaga 2 - jeżeli w czasie wyszukiwania pojawią się błędy typu:
217
To klikamy ok, błędne pliki będą pomijane. A oto wyniki naszego szukania:
218
Zwróć uwagę że NI nie obsługuje w nazwach polskich znaków, NIE PODAWAJ ICH w szukanych "frazach". Podwójne kliknięcie wyświetli dany przedmiot i umożliwi wyeksportowanie :)

WinBiff

Program ten służy do masowego eksportowania plików z biffów (głównie). Uruchamiamy program a następnie klikamy "Load" na górze. Wskazujemy plik chitin.key gry. Następnie w lewym oknie wyświetlą się pliki biff. Po zaznaczeniu jakiegoś, w prawym oknie pojawią się pliki zawarte w danym biffie. Jeżeli klikniemy na wybranym pliku, przytrzymamy i przeciągniemy kursor to będziemy mogli zaznaczyć kilka plików.
219
Eksportujemy klikając Extract Files. PS. Możesz też zaznaczyć pliki z "przerwami" - wciśnij CTRL i z wciśniętym owym klawiszem zacznij zaznaczać w innym miejscu.
RkBlog

Modowanie Silnika Infinity, 14 July 2008, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact