RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Uważaj na swoje dane osobowe na forum AstroCD

Temat powracający na astromaniaku. Chciałbym zwrócić uwagę na funkcjonowanie forum astrocd.pl - rejestrując się tam (by mieć aktywowane konto) musisz podać imię i nazwisko, a po aktywacji - wstawić autentyczne zdjęcie. Forum to nie oferuje opcji skasow

Temat powracający na astromaniaku. Chciałbym zwrócić uwagę na funkcjonowanie forum astrocd.pl - rejestrując się tam (by mieć aktywowane konto) musisz podać imię i nazwisko, a po aktywacji - wstawić autentyczne zdjęcie. Forum to nie oferuje opcji skasowania konta. Administrator/właściciel forum Marek Substryk także odmawia usuwania kont i danych osobowych (całość jest niezgodna z prawem, ale "regulamin" tego forum widocznie stoi ponad nim. Wystarczy porównać jak zachowuje się Goldenline czy NK w podobnych sytuacjach). Robiąc odpowiednio dużo zamieszania można osiągnąć ukrycie części danych osobowych (choć pozostają w cytowania, treściach postów itd.). Nasze konto może też zostać zablokowane jeżeli nie będziemy popierać działań biznesowych, czy polityki władz serwisu ;). Jest to lokalne forum dla grupy Ślązaków kolegów o podobnych poglądach i lepiej w to środowisko nie wchodzić bez większej potrzeby.

Jeżeli szukasz forum otwartej społeczności astronomów amatorów to zapraszam na np. astromaniaka, astropolis, forumastronomiczne.pl, czy astro4u.net.

RkBlog

Astronomia, 15 January 2011,

Comment article