Wojownij Kufla Piwa

Wojownicy Kufla Piwa to potoczne określenie ciągle zalanych w 3 biedronki wojowników, którzy mimo tego stanu potrafią walczyć i to skutecznie, o czym przekonał się niejeden łotrzyk czy żołnierz. Ich styl walki nie ma zasad, ich postępowanie nie jest umotywowane żadnymi zasadami. Są całkowicie nieprzewidywalni w walce, ich zachowania są mylące, wydawałoby się niepotrzebne.

 • Wymagania
  - Bazowa premia do ataku: + 4
  - Atuty: Uniki, Obóręczność, Walka dwiema broniami
  - Umiejętności: Wiedza (religie) 5, Czarostwo 5, Koncentracja 4
  - Specjalne: Odskok, Zręczność 15 lub większa, bazowy rzut obronny na wytrzymałość 8 lub większy, skłonność do nadużywania alkoholu.

 • Zdolności klasowe
  - Kości wytrzymałości: k10
  - Umiejętności klasowe: Równowaga, Blef, Wspinaczka, Rzemiosło, Mistrz Ucieczek, Ukrywanie się, Zastraszanie, Skakanie, Nasłuchiwanie, Ciche poruszanie, Zauważanie, Pływanie, Przewracanie
  . - Punkty umiejętności na poziom: 4 + modyfikator z intelektu

  Poziom Podstawowa premia
  do ataku
  Wytrzymałość Refleks Siła Woli Zdolności
  1 +1 +2 +2 +0 Prędkość 50 stóp, żłopanie piwa, biegłość w butelce, pijana premia do ataku +2
  2 +2 +3 +3 +0 Zataczanie się, Nieświadomy unik
  3 +3 +3 +3 +1 Prędkość 60 stóp, chaotyczne ruchy
  4 +4 +4 +4 +1 +1 do KP, pijana premia do obrażeń +3
  5 +5 +4 +4 +1 pijana premia do obrażeń +4, Szał pijaka, nieświadomy unik
  6 +6 +5 +5 +2 Prędkość 70 stóp, Udawanie
  7 +7 +6 +6 +2 Walka na oślep, ślepowidzenie 5 stóp
  8 +8 +6 +6 +2 Nalewka
  9 +9 +6 +6 +3 +2 do KP, prędkośc 80 stóp, pijana premia do ataku +5, korkociąg
  10 +10 +6 +6 +3 Zionięcie ogniem
 • Żłopanie piwa: Twój organizm inaczej reaguje na alkohol. Możesz wypić beczółkę piwa lub bytelkę winacz czy równoważność silniejszego alkoholu jako akcję będącą odpowiednikiem ruchu. Każda pochłonięta beczółka/butelka obniża twoją zręczność, roztropność i inteligencję o 1, ale zwiększa siłę lub budowę o 1. Twoje rzuty na refleks, premia ze zręczności do przewracania i KP pozostają nie zmienione. Twój organizm przerabia 1 beczółke/butelkę przez 1 godzinę.
 • Pijana premia do ataku: Najlepiej walczysz, gdy jesteś zalany. Gry walczysz pijany i z bronią dostajesz odpowiednią premie do ataku.
 • Biegłość w Butelce: Możesz walczyć butelkami i beczółkami korzystając z bazowej premii do ataku i wykorzystując najlepszą liczbę ataków na rundę. Butelki zadają 1k6 obrażeń obuchowych przy pierwszym uderzeniu, w kolejnych 1k4 siecznych. Beczółki zadają 1k6 obuchowych. Dodatkowo możesz walczyć tymi ostatnimi nie rozlewając większości jej zawartości.
 • Zataczanie: Zataczasz się, potykasz, wykonujesz dziwne ruchy, co zaskakuje przeciwnika. Ma to dwie zalety. Pierwsza: twoje szarże nie muszą być w linii prostej, po drugie jeżeli uda ci się test na przewracanie ST 15 możesz poruszać się w obszarze zagrożonym nie prowokując ataków okolicznościowych.
 • Nieświadomy unik: 2 poziom - premia ze zręczkości do KP, 5 poziom - nie można flankować.
 • Chaotyczne ruchy: Dostajesz premię +2 do KP przeciw jednemu wybranemu przeciwnikowi, nie kumuluje się to z unikamy ale działa w ten sam sposób.
 • Szał pijaka: szał barbarzyńcy za wyjątkiem że trwa przez modyfikator budowy + liczba pochłoniętych "jednostek" alkoholu.
 • Udawanie: Przeciwnicy myślą że zaraz zemdlejesz. Dostajesz +4 do testów Blefu przy takich sytuacjach.
 • Nalewka: Możesz tworzyć z napojów alkoholowych napoje lecznicze. Możesz stworzyć do 3 napoi dziennie a każdy działa jak leczenie średnich ran. Nalewka działa tylko na Wojowników Kufla Piwa. Nie liczy się jako alkohol.
 • Korkociąg: Atakujesz wirując dookoła. Jest to bycza szarża nie prowokująca ataku okolicznościowego, dla tego ataku posiadasz atut Potężnego Ataku. Jeżeli trafisz przeciwnika musi on wykonać rzut na Siłę Woli (ST 17 + Poziom Wojownika + mod. z roztropności) lub zostanie ogłuszony. Jeżeli nie trafisz padasz plackiem przed przeciwnikiem.
 • Zionięcie ogniem: Możesz ziać ogniem. Stożek ognia ma 20 stóp długości i zadaje 3k12 obrażeń od ognia (Rzut na Refleks ST 18 dla połowy obrażeń). Każde zionięcie "zużywa" 1 "jednostkę" pochłoniętego przez ciebie alkoholu. Nie potrzeba źródła ognia.

  Autor: Johnny Mayall
  Tłumaczenie: Riklaunim
  RkBlog

  Rasy, klasy, potwory i przedmioty, 14 July 2008

 • Comment article
  Comment article RkBlog main page Search RSS Contact