RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Aplikacje użytkowe Mac OS X

Burn

burn
Burn
Burn to prosta aplikacja do nagrywania płyt CD i DVD. Za jej pomocą możemy tworzyć płyty z danymi (różnego typu - Mac/PC), płyty audio, video, czy też tworzyć obrazy płyt.

Paparazzi

Paparazzi to aplikacja umożliwiająca robienie zrzutów ekranu ze stron internetowych. Dodatkowo aplikacja umożliwia wybranie rozdzielczości (rozmiaru okna) w jakim strona zostanie otwarta do wykonania zrzutu ekranu.

Growl

Growl to system powiadomień Mac OS X. Dzięki Growl inne aplikacje (obsługujące tą usługę) będą mogły wyświetlać na pulpicie powiadomienia o wykonaniu określonej czynności (pobrano plik, przyszedł nowy email itd.).

iStat Pro

iStat Pro to widżet umożliwiający szczegółowe monitorowanie stanu komputera i jego zasobów - zużycie cykli procesora, pamięci, dysków, ruch na interfejsach sieciowych, stan baterii i wiele innych.

Unarchiver

Unarchiver to aplikacja służąca do rozpakowywania archiwów różnych typów. Obsługuje ona więcej formatów niż wbudowana aplikacja, a także radzi sobie z różnymi kodowaniami nazw plików (np. japońskie znaki).

Stomp

Stomp to aplikacja do konwertowania, oraz prostej obróbki plików multimedialnych. Na stronie projektu znajdziemy prezentację możliwości aplikacji.

Sticky Windows

Sticky Windows to aplikacja ułatwiająca nawigację pomiędzy oknami różnych aplikacji, dzięki umożliwieniu miniaturyzacji ich do zakładek umieszczanych na bokach ekranu. Przed instalacją aplikacji mamy możliwość obejrzenia prezentacji jej możliwości wraz z krótkim przewodnikiem po opcjach konfiguracyjnych.

iTerm

iterm
iTerm
iTerm to natywny dla OS X terminal, który obsługuje karty (w odróżnieniu od standardowego terminala dostępnego w systemie) oraz zakładki dla najczęściej odwiedzanych lokacji.
RkBlog

Mac OS X, 3 January 2009, Piotr Maliński

Comment article