Ciekawe projekty elektroniczne na kickstarterze

Na kickstarterze co chwila pojawiają się ciekawe technologiczne projekty. Obecnie trwa zbiórka na trzy ciekawe projekty związane z elektroniką - 1Sheeld dla Arduino, LOGi FPGA, czyli płytka z FPGA dla Raspberry Pi oraz Beaglebone Black oraz Crystal Board: FPGA + silny procesor ARM + piny GPIO.

1Sheeld to specjalna płytka do Arduino, która poprzez Bluetooth komunikuje się ze smartphonem i emuluje działanie innych tarcz, płytek rozszerzających możliwości Arduino. Projekt w umiejętny sposób wykorzystuje smartphona. Dostajemy wirtualny wyświetlacz LCD, zestawy diod LED, przełączniki, gamepady, czy API do usług sieciowych itd. Przełączenie wyświetlanego przez aplikację przełącznika wywoła taką samą reakcję Arduino jakby wciśnięto zwykły przycisk.

LOGi FPGA to płytka dla Raspberry Pi jak i Beaglebone Black. Zawiera układ FPGA Xilinx Spartan 6, który można oprogramować by pełnił określone funkcje - np. skonfigurować wybrane piny GPIO jako interfejs SPI, Ethernet, I2C i wiele więcej. W mikrokontrolerze piny mają przypisane działanie, natomiast w FPGA sami programujemy układ (w Verilogu). LOGi dodatkowo zapewnia łatwą komunikację z FPGA i wykorzystywanie możliwości zaprogramowanego układu.

Crystal Board to komputer na płytce - czterordzeniowy RK3188, FPGA Spartan 6, mikrokontroler Atmegi i dodatki (Bluetooth, WiFi, Ethernet, HDMI). To co odróżnia go od innych mini komputerów to obecność FPGA.

RkBlog

Raspberry Pi, Android i komputery wbudowane, 14 December 2013, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact