Philips DLP2207 ładowarka-zasilacz urządzeń USB

Ładowarka Philips DLP2207 to jedna z wielu uniwersalnych ładowarek urządzeń mobilnych. Posiada dwa porty USB jak i w zestawie kabel mikro USB. Pozwala ładować komórki, tablety i inne kompatybilne urządzenia do których można podłączyć kabel USB. Specyfikację ładowarki znajdziemy na stronie producenta. Ładowarka ta daje napięcie 5V (tak jak USB) a maksymalne natężenie to 2,1 A, co powinno bez problemu wystarczyć nawet najbardziej prądożernym urządzeniom.

Ładowarka Philips DLP2207
Porty USB w ładowarce Philips DLP2207

Ceny tej ładowarki są dość różne w poszczególnych sklepach. Zaczynają się od 20 PLN, co jest dość atrakcyjną ceną jak na taki zasilacz/ładowarkę. W niektórych sklepach jest już niedostępna, więc być może model ten zostanie zastąpiony jakimś innym (albo oczekiwana jest jakaś opóźniona dostawa).

Zasilacz ten można użyć do zasilania Raspberry Pi i innych podobnych mini komputerów zasilanych z USB. Duże możliwe obciążenie zasilacza pozwala na bezproblemowe zasilanie Rasberry wraz z podłączonymi do niej dodatkowymi płytkami (np. Gertboard) wymagającymi silniejszych zasilaczy (Rasberry była projektowana pod zasilacze 0,7 A. Niektóre płytki jak np. Gertboard wymagają lub zalecają używanie zasilaczy co najmniej 1 A). Dołączony do zestawu kabel mikro USB wystarczy podłączyć do portu na płytce Raspberry i gotowe.

Zasilacz stosowałem do zasilania i ładowania różnych urządzeń i nie natrafiłem na jakieś problemy. Ot zwyczajny, dobrze wykonany i poręczny zasilacz.

Kabel mikro USB podłączony do zasilacza
RkBlog
Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact