QHY miniCAM6F - kamera z kołem na 20 filtrów

Na Facebooku QHY zaprezentowało zdjęcia nowej kamery - miniCAM6F. Ta kamera wyposażona jest w matrycę IMX178 (tak jak ASI178MM) oraz wbudowane koło na 20 filtrów o średnicy 12mm (niestandardowe). Całość uzupełnia aktywny system chłodzenia. Premiera zapowiadana jest na marzec 2017.

Podobnie jak wcześniej wydana kamera MiniCAM5F ta także posiada koło filtrowe na niestandardowe 12mm filtry. QHY oferuje filtry LRGB oraz narrowband. Pozostałe musimy zdobyć samodzielnie. QHY nie podało dokładnie jakie średnice i grubości filtrów są obsługiwane. Wspomnieli o możliwości zastosowania filtrów 12,5mm. W sklepach takich jak Thorlabs, czy Edmund Optics dostępne są tego typu filtry - od 11,6 po 12,6mm średnicy. Wiele z tych filtrów jest jednak dość gruba, nawet 5mm lub więcej. Dedykowane filtry o niestandardowych wymiarach może potencjalnie dostarczyć Optolong czy Chroma.

Mając do dyspozycji 20 pól kamerę można wyposażyć w filtry do petrograficznej fotografii Księżyca, do fotografii komet i chmur sodu wokół Jowisza, czy filtr UV, CH4 i podczerwone.

Kamera QHY MiniCAM6F
RkBlog

Sprzęt astronomiczny, 19 December 2016

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact