Tekst i dokumenty

Skim

Skim to przeglądarka plików PDF z możliwością dodawania notatek, czy podświetlania fragmentów dokumentów. Aplikacja powstała z myślą o publikacjach naukowych, lecz można spokojnie używać jej do przeglądania dowolnego pliku PDF.

NeoOffice

NeoOffice to specjalnie przystosowana dla Mac OS X wersja pakietu biurowego OpenOffice. NeoOffice cechuje się znacznie lepszą integracją z systemem, a także lepszą wydajnością niż OpenOffice. W skład pakietu wchodzą wszystkie aplikacje - edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje i pozostałe.

Bean

Bean to bardzo prosty edytor dokumentów (RTF, HTML) oferujący mniej opcji niż MS Word, czy OpenOffice Writer. Przydaje się, gdy nie potrzebujemy całego pakietu biurowego, a jedynie prosty edytor.

Smultron

Smultron to edytor tekstowy dla programistów (głównie) o prostym i poręcznym interfejsie.

TextWrangler

TextWrangler to edytor tekstowy o rozbudowanych możliwościach. Oprócz standardowych opcji edycji plików tekstowych ułatwia on także obróbkę tekstu jak np. zmianę kolejności danych (CSV), czy też usuwanie tagów i znaczników z preformatowanych plików tekstowych (np. RTF).

TextMate

TextMate nie jest darmową aplikacją, ale warto o niej wspomnieć, gdyż TextMate to praktycznie żywa legenda na Mac OS X :) Jest to rozbudowany edytor tekstowy dla programistów, który łączy duża ilość możliwości z funkcjonalnym i poręcznym interfejsem.
RkBlog

Mac OS X, 3 January 2009, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact