Gdzie kupować sprzęt astronomiczny w Europie?

Dzięki przynależności do Unii Europejskiej możemy łatwo zamawiać towar z innych członkowskich krajów bez cła i podatków. W Polsce możemy nie dostać tego czego szukamy i wtedy warto przyjrzeć się ofercie zagranicznych sklepów. Płatność - przelew albo np. PayPal i gotowe. W Polsce Deltaoptical oferuje sprzęt SkyWatchera, Celestrona, czy Baadera. GSO obecne jest w Astrokraku i Astro-partnerze. Do tego dojdą nieliczne sztuki towarów innych marek (np. Meade). Brak QHY, StarlightXpress, Astronomika, TAŁa, czy marek alternatywnych jak BS Astro, TS.

Teleskop-express, czy astroshop.eu to duże sklepy ze sprzętem astronomicznym. Znajdziemy tam wszystkie podstawowe produkty, sporą ofertę sprzętu astrofotograficznego jak i masę akcesoriów. Ceny są różne. Niektóre towary są tanio wycenione, inne drożej niż u konkurencji. teleskop-spezialisten.de to dobre miejsce na zakup refraktora, czy innego teleskopu. Sklep prowadzi optyk ze sporym doświadczeniem i każda sprzedawana tuba przechodzi testy optyczne i jest kolimowana, dokręcana tam gdzie tego trzeba.

W sklepach takich ja modernastronomy.com, czy tienda.lunatico.es znajdziemy dobrą ofertę kamerek QHY jak i inne ciekawe akcesoria w potencjalnie atrakcyjnych cenach. Zaawansowany sprzęt do astrofotografii dostępny jest także w sklepie iankingimaging.com.

Sprzętu amerykańskiego Oriona warto szukać w scsastro.co.uk, czy widescreen-centre.co.uk, choć tanio nie będzie. Na Wyspach znajdziemy także inne bogato wyposażone sklepy jak FLO, rothervalleyoptics, czy green-witch.com. W Austrii sporo klonów markowych akcesoriów w niższej cenie posiada teleskop-austria.at.

Niskie ceny i sporo własnych akcesoriów oferuje scopesnskies.com oraz pulsar-optical.co.uk będące praktycznie jednym sklepem pod egidą AstroEngineering. Działa tam też z przerwami szrot astronomiczny, lecz obsługa nie kwapi się by obsługiwać internetowe zgłoszenia spoza Wielkiej Brytanii.

RkBlog

Sprzęt astronomiczny, 15 January 2011, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact