RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Gdzie kupować sprzęt astronomiczny w Europie?

Dzięki przynależności do Unii Europejskiej możemy łatwo zamawiać towar z innych członkowskich krajów bez cła i podatków. W Polsce możemy nie dostać tego czego szukamy i wtedy warto przyjrzeć się ofercie zagranicznych sklepów. Płatność - przelew albo np. PayPal i gotowe. W Polsce Deltaoptical oferuje sprzęt SkyWatchera, Celestrona, czy Baadera. GSO obecne jest w Astrokraku i Astro-partnerze. Do tego dojdą nieliczne sztuki towarów innych marek (np. Meade). Brak QHY, StarlightXpress, Astronomika, TAŁa, czy marek alternatywnych jak BS Astro, TS.

Teleskop-express, czy astroshop.eu to duże sklepy ze sprzętem astronomicznym. Znajdziemy tam wszystkie podstawowe produkty, sporą ofertę sprzętu astrofotograficznego jak i masę akcesoriów. Ceny są różne. Niektóre towary są tanio wycenione, inne drożej niż u konkurencji. teleskop-spezialisten.de to dobre miejsce na zakup refraktora, czy innego teleskopu. Sklep prowadzi optyk ze sporym doświadczeniem i każda sprzedawana tuba przechodzi testy optyczne i jest kolimowana, dokręcana tam gdzie tego trzeba.

W sklepach takich ja modernastronomy.com, czy tienda.lunatico.es znajdziemy dobrą ofertę kamerek QHY jak i inne ciekawe akcesoria w potencjalnie atrakcyjnych cenach. Zaawansowany sprzęt do astrofotografii dostępny jest także w sklepie iankingimaging.com.

Sprzętu amerykańskiego Oriona warto szukać w scsastro.co.uk, czy widescreen-centre.co.uk, choć tanio nie będzie. Na Wyspach znajdziemy także inne bogato wyposażone sklepy jak FLO, rothervalleyoptics, czy green-witch.com. W Austrii sporo klonów markowych akcesoriów w niższej cenie posiada teleskop-austria.at.

Niskie ceny i sporo własnych akcesoriów oferuje scopesnskies.com oraz pulsar-optical.co.uk będące praktycznie jednym sklepem pod egidą AstroEngineering. Działa tam też z przerwami szrot astronomiczny, lecz obsługa nie kwapi się by obsługiwać internetowe zgłoszenia spoza Wielkiej Brytanii.

RkBlog

Sprzęt astronomiczny, 15 January 2011, Piotr Maliński

Comment article